مقالات | دانلود مقاله پایان نامه و پروژه

جستجوی مقالات :

کلمه ایی کلیدی برای جستجوی مقاله یا پروژه:

نکته :

در صورتي که موفق به يافتن مقاله يا پروژه مورد نظر خود نشديد، از طريق فرم تماس درخواست خود را با ذکر عنوان مقاله ثبت کنيد تا از آرشیو مقالات برايتان تهيه شود.

نحوه خرید و دانلود :

پس از یافتن مقاله یا پروژه مورد نظر، با استفاده از گزینه خرید به صفحه پرداخت آنلاین هدایت شده و پس پرداخت وجه، لینک دانلود مقاله به صورت خودکار نمایان می شود.

مقاله تاثیر رسانه تلویزیون بر جامعه و خانواده

5 سال قبل ارسال شده توسط مدیر سایت , دسته : رشته جامعه شناسی

مقدمه

مسئله ابعاد و عمق تأثیرات تلویزیون بر جامعه، موجب شده که صاحب‌نظران در غرب، نقش تلویزیون را فراتر از یک رسانه صرف و واسطه انتقال پیام بدانند و لذا برای آن تأثیرات ساختاری، بنیانی و ماندگار در فرهنگ قائل‌اند. میشل بیکس از جمله این متفکران است که ادله خود را در این باب در حد یک مقاله، ارائه داده است.

 

میشل بیکس:

همه رسانه‌ها در پی این هستند که تبلیغات را هرچه بهتر در مغز افراد جای دهند، اما در این میان برخی بهتر از مابقی کار می‌کنند و تلویزیون با فاصله بسیار زیادی از بقیه در صدر قرار دارد. تبلیغ درواقع، فشاری برای پیشنهاد دادن چیزی که مورد نیاز نیست می‌باشد. با این وجود، تبلیغات به نحوی عمل می‌کند که افراد حقیقتاً فکر می‌کنند به بسیاری از این محصولات نیازمند هستند و اگر ابزار تبلیغ نبود، مردم پی می‌بردند که به راستی کدام کالا، نیاز ضروری آن‌هاست.

 

رسانه چیست؟

برای شناخت و معرفت بیشتر درباره یک موضوع بهترین و اولین مرحله تعریف جامع و مانعی از موضوع است از این رو در مقوله رسانه ها ابتدا به تعریف(رسانه) یا(رسانه های عمومی) می پردازیم؛ تا حیطه آن ها را به طور کامل مشخص نماییم. رسانه های جمعی یا عمومی و به تعبیر دیگر وسایل ارتباط جمعی اصطلاح فارسی شده واژه لاتین«Medium» است که جمع آن«Media» می باشد و منظور از آن دسته ای از وسایل هستند که مورد توجه تعداد کثیری می باشند و از تمدن های جدید بوجود آمده اند.(۱) البته رسانه در این تعریف به طور کامل معرفی نشده است زیرا وسایلی که مورد توجه تعداد کثیری باشد و در تمدن جدید بوجود آمده باشد محدود و منحصر به وسایل ارتباط جمعی نیست از این رو بایستی به تعریفی دقیق تر پرداخت. رسانه به معنی هر وسیله ای است که انتقال دهنده فرهنگ ها و افکار عده ای باشد. و اکنون آن چه مصداق این تعریف است وسایلی همانند: روزنامه ها، مجلات، رادیو، تلویزیون، ماهواره، اینترنت، CDها، ویدئو و… می باشند.

 

فهرست مطالب

عنوان                                                                         صفحه

مقدمه ……………………………………………………………………………. ۱

رسانه چیست ……………………………………………………………………. ۱

تلویزیون ………………………………………………………………………… ۲

کارکرد رسانه ……………………………………………………………………. ۲

تاریخچه تلویزیون در ایران ……………………………………………………… ۳

صدا و سیما در دوران انقلاب ……………………………………………………. ۴

سیمای جمهوری اسلامی ایران ………………………………………………….. ۵

نقش و تاثیر تلویزیون بر اعضا جامعه ………………………………………….. ۷

اثرات و کارکردهای منفی تلویزیون ……………………………………………… ۸

راه های مقابله با اثرات منفی تلویزیون …………………………………………. ۹

نقش تلویزیون در تحکیم بنیان های خانواده ……………………………………. ۱۰

شاخص های یک خانواده خوب …………………………………………………. ۱۰

باور پذیری آثار را بیشتر کنیم ………………………………………………….. ۱۱

رعایت معیار اخلاقی …………………………………………………………….. ۱۲

نتیجه گیری ……………………………………………………………………….۱۳

منابع و ماخذ ……………………………………………………………………. ۱۴

 

نتیجه‌گیری

نوآوری‌های تکنولوژی و رویکردهای فلسفی کنونی در مورد اخلاق اطلاع‌رسانی به ظهور آن‌چه که اکنون در عرصه تلویزیون شاهد آن هستیم، کمک کرده است. تلویزیون همچنین اثر به سزایی بر میزان خشونت در جامعه ما داشته است، خصوصاً در مورد زندگی کودکان که به تبع، منجر به قانونگذاری در این زمینه شده است.

کیفیت زندگی ما و سلامت شخصی ما نیز تحت تأثیر تلویزیون بوده است. این تحقیق برای باز کردن چشمان افراد بر روی تأثیر بسیار زیاد تلویزیون بر زندگی ما صورت گرفته است. والدین باید نقشی فعال در تماشای تلویزیون از سوی فرزندانشان بر عهده بگیرند و ما باید آگاهانه از تفاوت زندگی واقعی و دنیای ساخته و پرداخته تلویزیون باخبر باشیم.


نام فایل : مقاله تاثیر رسانه تلویزیون بر جامعه و خانواده
کد محصول : 485
فرمت فایل : Word
تعداد صفحات : 15
7500 تومان – خرید


کلمات کلیدی :

,,

شما مي توانيد از طريق فرم زير سوالات و نظرات خود را در مورد این محصول ثبت كنيد.